Ferie zimowe z PCEiK-iem

W ramach półkolonii zimowych zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy w pierwszym tygodniu ferii, zabraliśmy uczestników w podróż po dziecięcej literaturze anglojęzycznej. W zajęciach wzięli udział uczniowie szkół z powiatu oleśnickiego w wieku od 7 do 12 lat.
W naszej ofercie znalazły się warsztaty językowe, muzyczne, taneczne, plastyczne oraz gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.
Zajęcia prowadzili nauczyciele- instruktorzy Młodzieżowego Domu Kultury działającego na co dzień przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury.
Daria Kuraś, Karolina Kalcowska, Weronka Panfil, Beata Szynol, Paweł Oleszkiewicz i Tomasz Zaręba zadbali o aktywny wypoczynek uczestników półkolonii, a Jola Ziemba, znana jako Pani Miss Jola, wprowadziła dzieci w kolorowy świat literatury anglojęzycznej organizując codzienne spotkania z utworami Davida Mc Kee i Erica Carla. Przygody słonia Elmera i bardzo głodnej gąsienicy były tylko pretekstem do ćwiczenia umiejętności językowych. Pokazały, że języka angielskiego najszybciej można nauczyć się przez zabawę i co najważniejsze, można wykorzystać go jako język komunikacji podczas zajęć w różnych rodzajach interakcji.
Na zakończenie półkolonii uczestnicy skorzystali z lodowiska w Oleśnickim Kompleksie ATOL.


strona główna