Konferencja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy byli organizatorami konferencji „Talent i praca – to  się opłaca!”, która odbyła się 18 października 2023 r. w sali konferencyjnej Zamku Oleśnickiego w Ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

O tym jak talent przekłada się na codzienność opowiedzieli:  p. Grzegorz Biernat – Przedsiębiorca dbający o oprawę muzyczną wydarzeń, dla którego muzyka stała się sposobem na życie, p. Kinga Handzlik – przedsiębiorcza kobieta w świecie sportu, p. Natalia Sobiegraj – właścicielka Pracowni Cukierniczej – Prima – Tort  w Oleśnicy, Michał Kalcowski – tancerz, choreograf, model, wykładowca, trener oraz Jadwiga Kalcowska i Karolina Kalcowska – instruktorki tańca w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.

Podczas konferencji goście mieli okazję podziwiać występy taneczne i wokalne. Swój talent wyśpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich- Cezary Wiśniewski kl.4a, Martyna Bień kl.6b, Hanna Bobowska kl.6c. Opiekunem wokalistów są p. Agnieszka i Bernard Pyczkowscy. Zdolności taneczne zaprezentowały trzy pokolenia – Klub Seniora z Bierutowa, Tańczące Mamy i Przedszkolaki- Rozrabiaki, którzy ćwiczą swoje umiejętności pod fachowym okiem p. Jagody Kalcowskiej.

Koordynatorami projektu byli: p. Renta Marmajewska – dyrektor PCEiK w Oleśnicy, p. Waldemar Grzędziak – dyrektor PUP w Oleśnicy, p. Przemysław Wróbel – dyrektor CKiW OHP w Oleśnicy oraz p. Ryszarda Wiśniewska- Paluch – doradca metodyczny PCEiK w Oleśnicy, p. Ewelina Wieczorek i p. Elwira Broszczakowska.

Uczestnicy Konferencji mieli również okazję obejrzeć  wystawę prac plastycznych wykonanych przez młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnicy oraz z PCEiK-u w Oleśnicy.

Wsparcie w organizacji Konferencji:

p. Maria Bryłka- Przetwórstwo Owoców i Warzyw Anna –Plus w Bierutowie – soki

p. Michał Podczaszyński – Sad Poraj Podczaszyński z Jenkowic – owoce

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy – słodkie podarunki wykonane w pracowni p. Beaty Bąk

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy – wyroby ceramiczne wykonane w pracowni p. Beaty Szynol.

Galeria:


strona główna