„Książęta oleśniccy w czasach nowożytnych” – wykład w ramach projektu historycznego Oleśnica – książęce miasto trzech kultur

W ramach współpracy przy realizacji projektu „Oleśnica- książęce miasto trzech kultur” z I Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy,  Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy Magdalena Żerebecka uczestniczyła w wykładzie Profesora Wojciecha Mrozowicza, który odbył się w dniu 18 stycznia 2023 r. Profesor Wojciech Mrozowicz jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalistą z zakresu historii średniowiecza, historii Śląska, a także współautorem monografii Oleśnica od czasów najdawniejszych po współczesność.

W ramach projektu w murach I liceum Ogólnokształcącego została wyeksponowana wystawa Śląscy Wirtembergowie w Księstwie Oleśnickim, która została zrealizowane na zlecenie PCEiK  przez dra Marka Nienałtowskiego oraz p. Danutę Obrębską – Kubik.

I Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy realizuje projekt historyczny we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu, Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury, Fundacją „Kachny” oraz Instytutem Piastów Śląskich. Koordynatorem projektu jest p. Przemysław Strzelec, nauczyciel historii w I LO.


strona główna