Bliżej książki i jej twórcy – Spotkanie autorskie z Panią Urszulą Ewertowską: „W poszukiwaniu pasji życia…”.

Poszukiwanie swojej drogi życiowej jest jednym z podstawowych elementów życia.  Droga życiowa to nie tylko cele końcowe, ale to także ogół wydarzeń i zachowań, które sprawiają  przyjemność – coś, co daje  szczęście, a dzieje się w trakcie dochodzenia do  celu. Jednak, żeby cel został osiągnięty, a co więcej – ażeby był  satysfakcjonujący, w drodze po niego trzeba się nieco wysilić i pamiętać, że wszelkie trudy, ponoszone w trakcie przemierzania owej trasy nie są daremne i prędzej czy później skutkują. 

            Jak zatem znaleźć się na odpowiedniej drodze? Na to pytanie starała się odpowiedzieć Pani Urszula.

            Urszula Ewertowska jest rodowitą miliczanką. Na co dzień pracuje jako konsultant ds. edukacji wczesnoszkolnej w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy i  współpracuje z Biblioteką Pedagogiczną. Jest certyfikowanych coachem pomagającym uczniom, rodzicom i nauczycielom osiągnąć zaplanowane cele oraz autorką motywujących do działania książek dla młodego czytelnika. W swoim dorobku ma: „Moja Wyspa Bali”, „Moja wyspa Sagesse” i „DoliBar i Ziemia Milicka”. 

Jako dziecko wiele czytała i już w bardzo młodym wieku marzyła o napisaniu powieści. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła, mając 27 lat. Jej pierwsza książka „Moja wyspa Bali” jest pełną ciepła i humoru opowieścią o twórczej wyobraźni dzieci, między którymi – mimo wielkich różnic charakterów – panuje przyjaźń. Dalsze przygody Zuzi i jej przyjaciół można odnaleźć  w drugiej powieści – „Moja wyspa Sagesse”. W kolorowance dla najmłodszych zajączek DoliBar, oprowadzając dzieci po pięknej Dolinie Baryczy, w zabawny sposób uczy   i wychowuje.

            19 listopada w Szkole Podstawowej nr 7 w Oleśnicy odbyło się spotkanie autorskie. Pani Urszula Ewertowska miała okazję spotkać się z uczniami klas y III b i IV w szkolnej bibliotece.

            Pani Urszula często udowadnia, że ma duszę dziecka. Miała wspaniałe dzieciństwo, pełne cudownych ludzi i niesamowitych przygód. Doskonale wie, co w życiu jest ważne. Najważniejsze wartości: miłość, dobro, przyjaźń, pozytywne nastawienie i wrażliwość na krzywdę.

            Autorka opowiadała o bohaterach swoich książek oraz o swoich pasjach, którymi „zaraziła się” w dzieciństwie. Podpowiadała słuchaczom, w jaki sposób można odnaleźć w sobie pasje i je rozwijać. Jedną z takich pasji może stać się czytanie książek – do czego gorąco zachęcała.

            Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w spotkaniu i zadawali swojemu gościowi wiele pytań. Na każde z nich pisarka odpowiadała z otwartością i uśmiechem. Dzięki temu w bibliotece panowała niezwykle ciepła i przyjazna atmosfera.

            Zwieńczeniem spotkania była możliwość otrzymania autografu na egzemplarzu powieści „Moja wyspa Bali” lub „Moja wyspa Sagesse”.


strona główna