Dzień Bezpiecznego Internetu

Informujemy o szkoleniach nawiązujących tematycznie do Dnia Bezpiecznego Internetu:

1. W dniu 7 lutego 2018 r. o godz. 17.00 Uniwersytet SWPS we Wrocławiu zaprasza na otwartą prelekcję oraz panel dyskusyjny.
Prelekcję pt. „Perspektywa youtubera – o zagrożeniach w sieci” wygłosi *Rafał Jarząbek*, twórca kanału „Z dobrym słowem” w serwisie YouTube.
Podczas panelu dyskusyjnego przyjrzymy się kulturze szacunku w sieci z różnych stron: psychologicznej, prawnej i też z perspektywy każdego z nas.
Czy możemy wymagać szacunku w internecie? Co jest jego oznaką? Czy łatwo go tam wzbudzić? Czy jest sens o nim uczyć? I czy tzw. hejterzy nie mają za grosz szacunku?
W spotkaniu wezmą udział m. in. *Jarosław Delewski* – dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia; youtuber i dziennikarz *Rafał Jarząbek*, *Jakub Kuś* – psycholog nowych technologii; oraz *Joanna Wajda* – prawniczka, mediatorka i doradczyni obywatelska.
Miejsce szkolenia: Wrocław.  Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy:  https://www.swps.pl/  wroclaw/aktualnosci/16936-spotkania-z-nauka-dzien-bezpiecznego-internetu

2. W dniu 15 lutego 2018 r. o godz. 15.30  PCEiK w Oleśnicy  zaprasza na warsztat Stanisława Loty nt. „Dzień Bezpiecznego Internetu. Tworzymy kulturę szacunku w sieci. Jak przeprowadzić DBI w Twojej szkole?”   Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy!


strona główna