Przy małej czarnej o … „Zwierzęcy terapeuci”

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy cyklicznie organizuje spotkania pt. „Przy małej czarnej o … nauczycielach i dla nauczycieli”. Propozycja przeznaczona jest dla nauczycieli, którzy chcą zademonstrować swoje wyjątkowe umiejętności i zainteresowania, połączyć osobiste pasje z rozwojem zawodowym, dzielić się pozytywną energią i kreatywnością.  Oferta jest bezpłatna i skierowana do wszystkich nauczycieli z całego powiatu oleśnickiego!

23 maja 2017 r. , o godz. 17.00 w PCEiK odbyło się kolejne spotkanie „Przy małej czarnej …” na temat „Zwierzęcy terapeuci”. Animatorką była pani Katarzyna Łoza – Prostak – oligofrenopedagog, od 2001 pracownik Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Sybiraków w Oleśnicy. Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja” oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej – studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej. Nauczyciel w przedszkolu specjalnym nr 5 w Oleśnicy, dogo- i felinoterapeuta.

Uczestnicy „Małej czarnej …” na własnej „skórze” przekonali się, czym jest animaloterapia                 i jak  wpływa na życie i zdrowie wszystkich, a szczególnie dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Pani Katarzyna zapoznała i zainteresowała nauczycielki swoimi innowacyjnymi metodami –  galloterapią, królikoterapią, podzieliła się obserwacjami                          i doświadczeniami w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, ale nie tylko… Emocji                              i niespodzianek nie brakowało.


strona główna