NOC muzeów 2015

Noc Muzeów po raz drugi w Oleśnicy

W tym roku już po raz drugi Oleśnicki Dom Spotkań z Historią zaprasza na Noc Muzeów. Z tej okazji już 16 maja nie tylko na Oleśniczan czeka wiele atrakcji.

Tegoroczna Noc Muzeów rozpocznie się o godzinie 18:00 w budynku ODSzH przy ulicy Bocianiej 11, gdzie odbędzie się promocja książki Pawła Milejskiego pt. Skarb groszy praskich z Oleśnicy. Wtedy też rozwiązany zostanie konkurs na legendę pt. „Skarb znaleziony w ogrodzie”, w którym udział wzięli uczniowie oleśnickich szkół podstawowych i gimnazjów.
O godzinie 19:00 ODSzH razem z Młodzieżową Radą Miasta oraz Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury zaprasza do zabawy, która rozpocznie się przed budynkiem PCEiK. Tam można będzie odebrać questy, czyli wierszowane scenariusze zwiedzania miasta. Tego dnia otwarte będą niemal wszystkie oleśnickie zabytki. Zwiedzający będą mogli wejść do Wieży Ciśnień, kościołów, Bramy Wrocławskiej i zamku. Zabawa zakończy się
o godzinie 22:00 w budynku ODSzH,
gdzie najwytrwalszym uczestnikom wręczone zostaną Certyfikaty oraz pamiątki. Dla tych, którzy ścieżkę zwiedzania przejadą na rowerze niespodzianki przygotowali również oleśniccy „Bajkstajlowcy”.
W Noc Muzeów Oleśnicki Dom Spotkań z Historią będzie czynny w godzinach 18:00-24:00 . Przez cały czas trwania imprezy zwiedzający będą mogli za drobną opłatą samodzielnie wybić pamiątkową monetę. Pozostałe zabytki będzie można odwiedzić w godzinach 19:00-22:00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

image001PLAKAT NOC MUZEÓW


strona główna