Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magia roślin – DRZEWO”

Ceramiczne rzeźby młodych twórców oleśnickich z Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury znów zdobywają nagrody na ogólnopolskich konkursach plastycznych.
Na ogólnopolski konkurs plastyczny „Magia roślin – DRZEWO” napłynęła rekordowa ilość prac – 4349 z 405 szkół i placówek oświatowych.


Jury konkursowe reprezentowane przez profesorów z ASP Wrocław nagrodziło i wyróżniło 50 prac w różnych kategoriach. W kategorii RZEŹBA & RELIEF nagrody otrzymały Nina Kasprzak lat 6 i Wiktoria Skiba lat 10,a wyróżnienie Ada Świstak lat 14 . Dziewczyny wykonały gliniane rzeźby na zajęciach ceramicznych pod kierunkiem artysty ceramika Kamilli Kasprzak w PCEiK w Oleśnicy.
Działania w pracowni ceramicznej na ulicy Wojska Polskiego 56 przynoszą efekty w postaci nagród na konkursach. Gliniany Smok Zuzanny Strojnej lat 11 została zauważony i otrzymał nagrodę na ogólnopolskim konkursie „Smok Obibok i jego przyjaciele”, gdzie uczestnicy z całej Polski , m.in. z Krakowa, Poznania, Kielc, Lubina walczyli o 6 nagrodzonych miejsc. Gratulujemy młodym artystom.


strona główna