I Powiatowy Konkurs Matematyczny „Rusz głową”

25 lutego 2015 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny pt. „Rusz głową” dla szkół gimnazjalnych. Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów (laureatów eliminacji szkolnych) ze szkół: Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Oleśnicy, Gimnazjum Gminy Oleśnica, Gimnazjum Gminne w Dobroszycach i Gimnazjum w Bierutowie.

Konkurs miał na celu popularyzację przedmiotu, uchodzącego za królową nauk – matematyki, doskonalenie wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów gimnazjów, mobilizowanie uczniów do samodzielnej pracy, pobudzanie do twórczego myślenia oraz wspieranie rozwoju młodzieży uzdolnionej matematycznie.
Uczestnicy rozwiązywali 4 zadania, które przygotowały Panie Agnieszka Abramowicz i Karolina Gomulska, nauczycielki II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.
Uczniów i nauczycieli przywitała Dyrektor PCEiK Pani Grażyna Dłubakowska. Pogratulowała uczniom kwalifikacji do etapu powiatowego oraz podziękowała nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu. Podziękowała również paniom Agnieszce Abramowicz i Karolinie Gomulskiej za przygotowanie I edycji konkursu, mając nadzieję, że w przyszłym roku konkurs ten będzie kontynuowany.

WYNIKI:

I MIEJSCE – Mateusz Kocik- Gimnazjum Gminne w Dobroszycach, opiekun – Alicja
Wiergowska
II MIEJSCE – Michał Berc – Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy, opiekun –
Agnieszka Gorzelak
III MIEJSCE – Łukasz Jen – Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Bierutowie – opiekun
Małgorzata Magryś


strona główna