Młodzi w grze. Podniesienie kompetencji obywatelskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Oleśnicy

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy przy współpracy z Towarzystwem Edukacji Obywatelskiej od września do grudnia 2014 r. realizuje projekt jednoroczny, Priorytet 3: Aktywni Obywatele pod nazwą „Młodzi w grze. Podniesienie kompetencji obywatelskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Oleśnicy”. Koordynatorem projektu z ramienia PCEiK jest dr Anetta Gzesik Robak, konsultant PCEiK ds. przedmiotów humanistycznych.

Adresatami projektu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Według założeń młodzież w wieku ponadgimnazjalnym posiada już odpowiedni zakres kompetencji społecznych ukształtowanych w procesie edukacji i socjalizacji oraz typowe dla swojego wieku spojrzenie na kwestie obywatelskie.

Uczestnictwo w projekcie przyczynia się do wzmocnienia kompetencji i postaw proobywatelskich uczniów i przygotowuje ich do roli liderów w lokalnym środowisku. Dzięki projektowi zostaną wzmocnione postawy wolontariackie, umiejętności pracy w zespole oraz zwiększenie wiedzy o regionie (gminie, powiecie) i jego specyfice. Działania projektowe są realizowane w kilku etapach.

21 listopada 2014 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy zainaugurowano grę terenową, która podsumowała wiedzę zdobytą na wcześniejszych warsztatach. Gra przeprowadzona została na podstawie scenariusza, której autorami byli sami uczniowie uczestniczący w projekcie. Uczniowie z I i II LO mieli za zadanie m.in. przeprowadzić negocjacje biznesowe czy reklamowe.

 

10 grudnia 2014 r. w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego nastąpi podsumowanie działań projektowych.

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii


strona główna