I Powiatowy Turniej Gry Logicznej Rummikub

„Nic nie jest szczególnie trudne, jeżeli podzielisz to na małe zadania”.  (Henry Ford)

Rummikub to popularna gra planszowa, która zdobyła serca milionów graczy na całym świecie. Dynamiczna rozgrywka, strategiczne podejście i nieprzewidywalne zwroty akcji sprawiają, że jest to idealna rozrywka dla uczniów lubiących rozwiązywanie łamigłówek logicznych.

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy było organizatorem I Powiatowego Turnieju Gry Logicznej Rummikub . 10 kwietnia 2024 r. w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej Zacisze

w Oleśnicy zebrało się 56 fanów tej gry. Uczestników serdecznie przywitała Renata Marmajewska- dyrektor PCEiK-u i Trenerka Rummikub.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych Powiatu Oleśnickiego  rywalizowali ze sobą w czterech rundach po trzy rozdania. Każda z rund trwała ok. 60 min.

Nad przebiegiem Turnieju czuwał żeński skład certyfikowanych Trenerów Rummikub: Pani Bożena Piasecka z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Oleśnicy, Pani Anna Sztukowska ze Szkoły Podstawowej

w Sokołowicach, Pani Karolina Majerska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Oleśnicy, Panie Renata Stadniczenko i Kamila Biegasik ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oleśnicy oraz sędzia Pani  Anetta Adamczuk. Ostateczne decyzje podejmował sędzia główny Pan Andrzej Piasecki.  

Po 4 godzinach intensywnej gry wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęła Maja Jankowska ze Szkoły Podstawowej w Ligocie Polskiej (7 pkt. dużych i 479 pkt. małych). Nauczycielem przygotowującym uczennicę do turnieju była Pani Małgorzata Furmanek.

II miejsce zdobył Filip Suchecki ze Szkoły Podstawowej w Ligocie Polskiej (7 pkt. dużych i 231 pkt. małych). Nauczycielem przygotowującym uczennicę do turnieju była Pani Mariola Dutkowska.

III miejsce zdobył Adam Bełza ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Oleśnicy (6 pkt. dużych i 482 pkt. małych). Nauczycielem przygotowującym ucznia do turnieju była Pani Iwona Mazur.

Nagrody dla laureatów: kask rowerowy, puzzle i bidon z logo Rummikub ufundowała firma TM Toys Sp. z o.o. Zestawy Rummikub pochodziły z zasobów Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy oraz od Pana Sławomira Wiechowskiego – przedstawiciela grupy Kluby Gier Planszowych Polska, główny organizator Mistrzostw Polski w Rummikub oraz Mistrzostw Polski Szkół.

Turniej zorganizowany był przy współpracy z Katolicką Szkołą Podstawową w Oleśnicy.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok. 


strona główna