Cyrkowa kolekcja OFCA w Bibliotece Pedagogicznej

W czwartek, 17 sierpnia miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Do Biblioteki Pedagogicznej Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy zaprosiliśmy gości na wernisaż prac plastycznych pani Joanny Howe oraz samą artystkę. Wystawa nosi tytuł „Cyrkowa kolekcja OFCA” i zawiera cykl obrazów inspirowanych festiwalem.

Joanna Howe  jest artystką urodzoną w Oleśnicy. Od zawsze pasjonowała się sztuką w wielu jej odsłonach. W 2005 roku zamieszkała w Anglii. Od kilku lat maluje obrazy i uczy dzieci sztuki na zajęciach pozalekcyjnych. W 2020 roku wygrała konkurs „Oleśnica Dwurnikiem” organizowanym przez  Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy. W zeszłym roku rozpoczęła prace nad kolekcją cyrkową  OFCA. Co roku uczestniczy w międzynarodowym festiwalu cyrkowym w Oleśnicy, który zainspirował ją do namalowania prezentowanych na wystawie obrazów. To pierwsza wystawa jej prac malarskich w  Oleśnicy. Wcześniej wystawiała u nas swoje wyroby ze szkła i fotografie.

Goście z zainteresowaniem oglądali wystawione prace i dopytywali się pani Joanny skąd czerpie inspiracje do swoich obrazów. Byli ciekawi techniki i narzędzi którymi się posługuje. 

Artystka opowiadała o swoich rysunkach zaprezentowanych na wystawie i innych które tworzy oraz o współpracy z innymi artystami. Mówiła o tematyce prac, które były wystawiane na Wyspach i planach na kolejne.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze i pobudzało uczestników do twórczej refleksji. Pani Joannie natomiast życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej.


strona główna