KOLEJNY SUKCES MAGDY BŁOŃSKIEJ

Uczestniczka koła wokalnego działającego przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, Magdalena Błońska , laureatka I miejsca w XI Konkursie świątecznym kolęd i piosenek niemieckojęzycznych we Wrocławiu. 

Konkurs odbył się 29. 01. 2021 r. online, poprzez platformę Zoom i skierowany był dla utalentowanych językowo i wokalnie uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu i miasta Wrocławia.

Magda, na co dzień uczennica jednego z wrocławskich liceów, zaśpiewała niezwykle piękny utwór w języku niemieckim pt. Maria ahntest du ? (Mario czy ty wiesz ? ). Konkurs ten od wielu lat odbywa się pod patronatem Konsulatu Austrii we Wrocławiu. To nie pierwszy sukces Magdy z piosenką obcojęzyczną, kilka dni wcześniej 20.01.2021r, została również laureatką I miejsca III Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej organizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. Młodziutka oleśniczanka ma  wiele innych wokalnych sukcesów o zasięgu powiatowym i wojewódzkim. Opiekunem artystycznym Magdy jest Anna Wozińska, instruktor koła wokalnego przy PCEiK w Oleśnicy.


strona główna