Wyszukiwarka PRIMO

Przejdź na stronę z wyszukiwarką Primo

 

Zamawiając zbiory Użytkownik może skorzystać z komputerów na terenie Biblioteki  lub z komputerów poza Biblioteką podłączonych do Internetu.

Warunkiem koniecznym, umożliwiającym zamawianie zbiorów, jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej, która wydawana jest przy zapisie do Biblioteki.
Pierwszym krokiem powinno być zalogowanie się na stronie Primo. Służy do tego przycisk Zaloguj się widoczny w prawym górnym rogu. System poprosi o wprowadzenie nr karty i hasła. Numer karty znajduje się na jej rewersie. Wpisujemy go w całości np. BOL 000800 – wielkość znaków nie ma znaczenia, zarówno w numerze karty, jak i w haśle. Jeżeli czytelnik nie pamięta hasła do swojego konta musi zgłosić się osobiście do Biblioteki z własnym dowodem tożsamości.

Katalogi można przeglądać poprzez zakładki widoczne na górze strony: Wszystkie zasoby, Katalog Centralny,  Edukacja – artykuły z czasopism oraz Edukacja regionalna.


Po wyświetleniu listy dla wybranej pozycji należy kliknąć Lokalizacje. Jeśli wybrany egzemplarz jest niedostępny, można jeszcze sprawdzić inne wydania. Służy do tego przycisk wyświetlający się po prawej stronie, zaraz obok tytułu danej książki, np. Dostępne 3 wyd.

Kliknięcie w znak + przy nazwie biblioteki pokazuje wszystkie posiadane przez nią egzemplarze.  Możemy zamówić interesującą nas pozycję klikając Zamówienie.

Po kliknięciu, wyświetlają się szczegóły zamawianej  pozycji. Należy zwrócić uwagę na Miejsce odbioru Kończymy zamawianie przez naciśnięcie przycisku  Zamów .

 

 

System potwierdzi przyjęcie zamówienia. W tym momencie czytelnik może sprawdzić czy zamówienie znajduje się na jego koncie – służy do tego zakładka widoczna w prawym górnym rogu strony – Moje konto.

 

Uwaga: Należy pamiętać o wylogowaniu się z systemu po skończeniu pracy, służy do tego opcja Wyloguj się.

Pozostawienie otwartej sesji umożliwia dokonywania zamówień na otwartym koncie przez osoby trzecie.


strona główna