Działo się i była zabawa…

Co roku młodzi tancerze z różnych zakątków Dolnego Śląska przyjeżdżają  do Oleśnicy, aby zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Nie inaczej było i tym razem.  XX Jubileuszowy Turniej Tańca o Puchar Starosty Oleśnickiego za nami.

10 lutego w hali sportowej Atol przy ul. J. Kochanowskiego  gorące rytmy, kolorowe światła i ostry doping publiczności towarzyszyły występom licznych solistów, duetów i formacji podczas tegorocznego Jubileuszowego Turnieju Tańca. Pierwszym organizatorem oleśnickiej imprezy tanecznej był Młodzieżowy Dom Kultury. Od 2002 r. wydarzenie to jest realizowane przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury, które w ramach swojej działalności kontynuuje m. in. zadania dawnego MDK.

Podczas części oficjalnej dyrektor PCEiK Grażyna Dłubakowska dziękowała osobom i  instytucjom wspomagającym organizację imprezy, a były to  Sp. Atol, BiFK i GOSiR Twardogóra. Osobne podziękowania popłynęły w stronę byłych dyrektorów MDK i PCEiK,  którzy podtrzymywali i rozwijali tradycję Turnieju. O temperaturę tego zdarzenia zadbali prowadzący – Klaudia Antos i Michał Kalcowski, którzy fantastycznym tanecznym show w towarzystwie Karoliny Kalcowskiej i formacji Ryzykanci rozpoczęli imprezę.Wszyscy występujący tancerze otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale, a zwycięzcy z rąk starosty Wojciecha Kocińskiego –  dyplomy i puchary. Zawodników oceniało jury : Magdalena Chanas, Joanna Rudnicka i Izabela Adamiec. W Turnieju wzięły udział szkoły tańca  z Oleśnicy, a także z Wrocławia, Trzebnicy, Obornik Śląskich, Wałbrzycha, Jastrzębia Zdroju czy Poznania. Wielu instruktorów już teraz zapowiedziało udział swoich zawodników za rok.


strona główna