ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW NA SPOTKANIA W RAMACH PROJEKTU „CO DALEJ?”

Lokalne Centrum Informacji Zawodowej rozpoczyna cykl spotkań dla uczniów w ramach projektu Co dalej?
Celem tej inicjatywy jest umożliwienie młodzieży bliższego kontaktu z przedstawicielami różnych profesji, przybliżenie charakterystyki poszczególnych zawodów, a tym samym pomoc w kreowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej. W projekt będą zaangażowani zarówno przedstawiciele rynku pracy jak i rodzice, którzy chcą współuczestniczyć w realizacji zadań edukacyjno-wychowawczych i kreowaniu wśród młodzieży pozytywnych wzorców i autorytetów.
Podczas spotkań uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w konkursach i innych działaniach, sprawdzając swoje umiejętności, kompetencje i predyspozycje do wykonywania wymarzonych zawodów.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 stycznia o godz.10.00 w auli PCEiK-u.
Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum zainteresowanych zawodem wizażysty, fryzjera i kosmetyczki.

Prezentację zawodów, wykład i dyskusję poprowadzi pani Dorota Paździor, właścicielka pracowni fryzjerskiej oraz współpracująca z nią wizażystka pani Joanna Mickiewicz.
Podczas spotkania uczniowie zapoznają się z wymaganiami, kompetencjami i przeciwwskazaniami do wykonywania zawodu.
Atrakcją będzie konkurs na fryzurę karnawałową. Nagrody za odwagę i już posiadane umiejętności ufundowała Pracownia Fryzur Dorota Paździor.
Projekt  „Co dalej, gimnazjalisto” na dalszym etapie proponuje cykl spotkań z prawnikiem, weterynarzem, przedstawicielami służb mundurowych, programistą, architektem.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres koordynatora projektu:   wlesniowska@pceik.pl

strona główna