Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

30 września włączyliśmy się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Głównym celem wydarzenia jest zachęcenie młodych ludzi do czytania nie tylko literatury popularnej, ale także dzieł klasyków literatury polskiej.  

Z tej okazji pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Powiatowym Centrum Edukacji  i Kultury w Oleśnicy wraz z nauczycielami i uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy spotkali się w PCEiK – Galerii 56.   Pani Jadwiga Maszorek – kierownik Biblioteki, przybliżyła zebranym idee tego przedsięwzięcia, powitała też gości – wicedyrektor PCEiK – panią Małgorzatę Kozłowską oraz wicedyrektor II LO – panią Dorotę Bogaczyńską- Janik.     Podczas spotkania młodzież I klasy liceum odczytała przygotowane przez panią Grażynę Hrebeniuk najbardziej kluczowe fragmenty ,,Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. 

Aby zapoznać uczniów z innym rodzajem humoru, uczniowie kl. III – Roksana Malczewska i Bartłomiej Śliwiński dokonali z podziałem na role interpretacji fragmentów ,,Zemsty” Aleksandra Fredry.  Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowały nauczycielki II LO – pani Edyta Jezierska i pani Wanda Chirowska. Dodatkową atrakcją było obejrzenie wystawy fotografii „Nasz FotoŚwiat” przygotowaną przez uczestników koła fotograficznego PCEiK pod kierunkiem pani Iwony Pustelnik.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że akcja Głośnego Czytania dołączy do stałego repertuaru naszej placówki.

 


strona główna