KOLONIA LETNIA W MIĘDZYZDROJACH

35 kolonistów z PCEiK w Oleśnicy odpoczywało w pięknym kurorcie w Międzyzdrojach. W tym roku oferta nasza była bardzo bogata. Oprócz plażowania i kąpieli w morzu koloniści pod opieką wykwalifikowanej kadry: Doroty Terki i Marii Jolanty Potępy zwiedzili piękne okolice Międzyzdrojów oraz Skansen Wioski Wikingów, w którym mieliśmy okazję poznać życie i zwyczaje Wikingów.

Niezapomniane wrażenia przyniósł pobyt w kinie 3 D w wymiarze 7 efektów. Dużą atrakcją dla dzieci był spacer Promenadą Gwiazd, na której utrwalono w brązie odciski dłoni artystów i pomniki upamiętniające wielkie postacie kina i teatru.  Hitem okazał się chrzest kolonijny. Dzieci, które pierwszy raz przyjechały na kolonie, poddane były różnym próbom na odwagę. Na zakończenie uroczystości każdy uczestnik otrzymał Certyfikat i słodką niespodziankę.

Zorganizowano liczne konkursy plastyczne, wybory Miss i Mistera kolonii, przegląd kabaretów kolonijnych, konkurs „Mam talent”, konkurs wiedzy o Wolińskim Parku Narodowym, jego faunie i florze.

Mieliśmy okazję zobaczyć licznych aktorów i artystów scen polskich podczas Festiwalu Gwiazd, który odbywał się w tym czasie w Międzyzdrojach. Koloniści wzięli udział w profesjonalnych warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów scen warszawskich. Efektem 4-dniowych działań był pokaz sztuki pt. „Sport to zdrowie” przedstawionej  na małej scenie plenerowej w Międzyzdrojach. Ciekawe i niepowtarzalne wrażenia dostarczyli naszym kolonistom aktorzy czytający bajki m.in. Marek Włodarczyk – aktor grający główną rolę w „Kryminalnych”.

Zwiedzanie „Muzeum Figur Woskowych”, wycieczki piesze do „Zagrody żubrów” i na Kawczą Górę w Wolińskim Parku Narodowym to dodatkowe atrakcje, z których skorzystali nasi koloniści. Podczas uroczystej Gali podsumowującej kolonię wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursach oraz mieli okazję zaprezentować program artystyczny przygotowany w grupach.

Dwa tygodnie minęły bardzo szybko i 10 lipca musieliśmy pożegnać się z morzem, obiecując sobie, że za rok znów się spotkamy.

Zdjęcia z kolonii są Galerii.


strona główna