Od zera do milionera… już znamy wyniki: zwycięstwo uczniów z I i II LO!

 W dniu 21 listopada 2014 r. na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy
odbyła się obywatelska gra miejska pt.: Od zera do milionera.
Jej celem było podniesienie świadomości obywatelskiej wśród uczniów,
sprawdzenie umiejętności pracy zespołowej, a także dobra zabawa.

Uczestnicy, którymi byli uczniowie I LO i II LO, musieli wykazać się m. in. sprawnością kojarzenia faktów oraz pomysłowością, doborem odpowiednich argumentów w realizacji zadań dotyczących funkcjonowania giełdy, przeprowadzenia negocjacji, czy właściwego poprowadzenia rozmowy w sondzie ulicznej. Nie zabrakło również zadań wymagających kreatywności, a jednocześnie nieco relaksujących, np. dotyczących wykonania reklamy.

Na zakończenie liderzy, którzy przygotowali i realizowali scenariusz gry, dokonali jej podsumowania, dzieląc się cennymi komentarzami z uczestnikami oraz oceną poziomu wykonania zadań. Uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w grze oraz drobne upominki.

Uczestnictwo w projekcie Młodzi w grze było także formą współzawodnictwa ze szkołami w Oławie i Wołczynie o najlepszy scenariusz i przeprowadzenie gry. W dniu 10 grudnia 2014r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego rozegrał się finał, w ramach którego Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców i przyznała główną nagrodę w kategorii najlepszej obywatelskiej gry miejskiej. Nasz wysiłek, zaangażowanie i kreatywność zostały dostrzeżone i docenione! Wygraliśmy! Dodatkowo tytuł najlepszego lidera z I LO otrzymał otrzymał Nikodem Dymiński, a z II LO Sandra Gwiazda i Katarzyna Smolarek. Otrzymaliśmy także wyróżnienie za najlepszą stację, która dotyczyła funkcjonowania giełdy.

Po części oficjalnej, uczniowie wzięli udział w wykładzie dr. Wojciecha Kalickiego na temat transformacji systemowej w Polsce 1989 roku, a następnie obejrzeli wystawę podejmującą tę samą tematykę jako uzupełnienie wykładu.

W grze brali udział następujący uczniowie: z I LO- Nikodem Dymiński, Natalia Bieniek, Monika Plefko, Adrianna Ostrycharz, Michał Walaszczyk, Piotr Michalak, Majka Miezianko, Magdalena Bąk oraz Magdalena Rybak i Aleksandra Balicka, z II LO- Konrad Szewc, Kacper Bartusiak, Sandra Gwiazda, Katarzyna Smolarek, Kryspina Gmyrek, Bartłomiej Śliwiński, Koszykowski Bartosz, Kozar Klaudia, Weronika Kirzyc, Osadczuk Natalia.

Organizatorami imprezy było Towarzystwo Edukacji Obywatelskiej z Wrocławia, działające przy Uniwersytecie Wrocławskim, Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, I i II Liceum Ogólnokształcące. Rolę koordynatora przedsięwzięcia pełniła dr Anetta Grzesik- Robak, nauczyciel wos w I LO oraz konsultant ds. przedmiotów humanistycznych w PCEiK.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

 


strona główna