Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, która od lat jednoczy lokalne społeczności wokół książki. To czas, w którym biblioteki wychodzą poza swoje mury, udowadniając, że są miejscami nowoczesnymi, kreatywnymi i otwartymi na każdego. Tydzień Bibliotek obchodzimy w dniach 8-15 maja.
W tym roku towarzyszy nam hasło zaproponowane przez Kaję Kobierzycką: „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz„[źródło]. Natomiast autorem tegorocznego plakatu jest Szymon Andrzejewski. [źródło]
8 maja jest to też Dzień Bibliotekarzy. Z tej okazji wszystkim pracownikom bibliotek składamy życzenia:
Niech każdy dzień wypełnia radość z pracy i niech na każdym kroku towarzyszy Wam satysfakcja z pomagania innym.
Szczęśliwego dnia!