Sukcesy uczestników Koła teatralno-wokalnego PCEiK

To już kolejny wielki sukces Aleksandry Hupało uczestniczki koła teatralno-wokalnego działającego w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury, ośmioklasistki Szkoły Podstawowej nr 8 w Oleśnicy.
W dniu 14.04.2023 r. we Wrocławiu odbył się Finał
14 Festiwalu Piosenki Angielskiej o zasięgu dolnośląskim, skierowany do uczniów szkół podstawowych/klasy ósme/ i ponadpodstawowych, dysponujących świetną znajomością języka angielskiego oraz warunkami głosowym. Organizatorem Festiwalu było XI Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu.
Ola w swojej kategorii wiekowej, zdobywając tytuł Laureata, zachwyciła jury świetną znajomością języka angielskiego jak i piękną interpretacją piosenki Eda Sheerana „Photograph”.

Swoim kolejnym sukcesem wokalnym może się również pochwalić Hubert Howis, uczeń klasy III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Oleśnicy, który został wyróżniony i nagrodzony w VI Przeglądzie Wokalnym „Sonoro”, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy. Hubert w czerwcu na corocznych obchodach Dni Oleśnicy, w brawurowym stylu – dla mieszkańców Oleśnicy zaśpiewa piosenkę zespołu Feel „Pokaż na co cię stać”.

Opiekunem artystycznym Oli i Huberta jest Pani Anna Wozińska, instruktor koła teatralno-wokalnego w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.


strona główna