” Brać kredyt czy nie brać oto jest pytanie…”

9 grudnia br. w oleśnickiej  Bibliotece Publicznej odbył się kolejny  wykład zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego „Nieznajomość prawa szkodzi”. Projekt realizowany jest przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury a jego koordynatorem jest doradca metodyczny ds. kształcenia zawodowego Anna Kocik. W wykładzie pt.” Brać kredyt czy nie brać oto jest pytanie ,co powinien młody człowiek wiedzieć zanim podpisze umowę kredytową”uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele powiatu oleśnickiego. Celem wykładu było kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw  klienta usług bankowych.

Prowadząca wykład, pani  Monika Auguścik menedżerka ds. wsparcia transformacji w Departamencie Rozwoju i Transformacji BNP Paribas Bank Polska S.A.O/Wrocław, w sposób bardzo przystępny wskazała młodzieży różnice między kredytem a pożyczką a także przedstawiła rodzaje kredytów z których będą korzystać w przyszłości. Wiele emocji wzbudziły wśród uczniów koszty kredytu a także formy oprocentowania kredytów. W obecnej sytuacji, kiedy borykamy się z wysoką inflacją decyzja dotycząca stałego czy zmiennego oprocentowania- to zagadnienia bardzo istotne dla kredytobiorcy. Wiele uwagi prowadząca poświęciła na temat bezpiecznych finansów, świadomego kredytowania  oraz tzw. poduszki finansowej. Posumowaniem wykładu był quiz  z nagrodami zorganizowany przez pracownika banku.

Po tak dużej dawce wiedzy ekonomicznej z zakresu bankowości, z pewnością nasi uczniowie będą dokonywać trafnych wyborów dotyczących inwestowania oraz kredytowania działalności konsumenckiej i gospodarczej.


strona główna