„Wielka Liga czytelników 2022”

Projekt Wielka Liga Czytelników to sprawdzone przedsięwzięcie, doskonale wpisujące się w realizację podstawy programowej przedszkoli i szkół. Skutecznie oddziałuje on na szeroko pojęty rozwój poprzez kształtowanie kompetencji czytelniczych wpływających na sukces ucznia. Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która pozwala na wprowadzanie ucznia do świata wartości, budowanie relacji społecznych, wzmacnianie poczucia tożsamości, formowanie poczucia godności, rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozbudzanie ciekawości poznawczej, kształtowanie postawy otwartej wobec świata, zachęcanie do samokształcenia.

W poprzedniej edycji ogólnopolskiego konkursu wzięło udział ponad 20 000 uczniów! Ten sukces był możliwy tylko dzięki zaangażowaniu wielu instytucji oraz ludzi dobrej woli, dla których promocja czytelnictwa i wartości z nim związanych stanowi ważny motyw działań. Będziemy wdzięczni za nawiązanie współpracy, która przyniesie tak wiele dobrego. Jesteśmy przekonani, że projekt ten ma potencjał pozytywnego oddziaływania na czytelnictwo w Polsce i na jednoczenie ludzi wokół tej idei.

W imieniu organizatorów zapraszam do udziału w ogólnopolskich konkursach Wielkiej Ligi Czytelników w roku szkolnym 2022/2023 – Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników. Mistrzostwa Powiatowe

  1. Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników. Konkurs w roku szkolnym 2022/2023 to konkurs czytelniczy skierowany do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych organizowany w roku szkolnym 2022/2023.
  2. Udział w konkursie jest bezpłatny.
  3. Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach:
    1) klasy 1–3 szkół podstawowych;
    2) klasy 4–6 szkół podstawowych;
    3) klasy 7–8 szkół podstawowych.

Dokumenty

Przedszkola i Szkoły Specjalne

VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników dla przedszkoli i szkół specjalnych to konkurs skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół specjalnych, organizowany w roku szkolnym 2022/2023. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu na stronach:

https://dbp.wroclaw.dolnyslask.pl/biblioteki/wroclaw/wroclaw-wydarzenia/4447-wielka-liga-czytelnikow-2022

https://wielkaliga.pl/


strona główna