V Powiatowy Konkurs Wiedzy Religijnej

W poniedziałek 9 maja na terenie parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy odbył   się finałowy etap V Powiatowego Konkursu Wiedzy Religijnej o Sakramentach z elementami Ewangelii św. Łukasza. Pomysłodawcami konkursu byli nauczyciele: Grzegorz Bińczak (SP nr 4 i SP GO) oraz Joanna Stefańczyk (SP 4) Za organizację odpowiadało Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy oraz Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy.  

Do etapu finałowego przystąpiło dziewięć szkół z naszego powiatu. Z każdej szkoły zostali wytypowani po pierwszym etapie trzej najlepsi uczniowie, którzy w etapie finałowym tworzyli drużynę. Nowoczesna formuła konkursu oparta o grę terenową przypadła młodzieży do gustu. Na drzwiach została zawieszona mapa z zaznaczonymi punktami, gdzie ukryte są kody QR. Każda grupa miała za zadanie w ciągu godziny odnaleźć kody, zeskanować je, a następnie pisemnie odpowiedzieć na 16 pytań dotyczących sakramentów na karcie odpowiedzi. O zwycięstwie decydowały poprawne odpowiedzi oraz czas przybycia drużyny na metę. Grupy konkursowe musiały więc dokładnie zaplanować strategię, podzielić się obowiązkami, zadbać o sprawną komunikację. Rywalizacja była bardzo zacięta. Po zakończeniu  zmagań uczestnicy przystąpili do drugiej części konkursu, która polegała na rozwiązaniu  interaktywnego test dotyczącego Ewangelii wg św. Łukasza (Kahoot).

Podsumowanie dwóch części konkursu wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła ekipa Szkoły Podstawowej w Smolnej, drugie – Szkoła Podstawowa Gminy Oleśnicy, a trzecie – Szkoła Podstawowa w Zbytowej. Wszystkie drużyny przyjęły gratulacje i nagrody od ks. Proboszcza Zdzisława Paducha oraz Dyrektor PCEiK Magdaleny Żerebeckiej.

Joanna Stefańczyk


strona główna