VI Noc Bibliotek

VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się w sobotę 10 października 2020 r. pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Klimat na czytanie, czyli:
  • dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;
  • wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.
Ten trudny czas szczególnie pokazuje, jak ważne i potrzebne są biblioteki, dlatego uznaliśmy, że musimy wspólnie na to twórczo odpowiedzieć i sprawić, by jeszcze więcej ludzi je pokochało i uznało za swoje miejsca, mimo nieco innego ich działania w pandemii.
  • Przekazujemy link do domowych projekcji filmu towarzyszącego tegorocznej akcji – „Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019 w reż. Edmundsa Jansona, który powstał na podstawie książki łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce).
To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe  i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania  w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę.
Uwaga! Hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online.  
Link do projekcji online: https://vimeo.com/464110022 
Hasło: NH_NB2020_jmigp_123987
  • Zachęcamy do zabaw graficznych:
– labirynty
– kolorowanki
– połącz kropki
– narysuj
Bądźcie z nami!

strona główna