Konkurs Wielka Liga Czytelników – wyniki!!!

Siedem szkół podstawowych z powiatu oleśnickiego wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników” : Edycja 2019/2020 : Mistrzostwa Lokalne. Do etapu powiatowego rozgrywanego 28 maja przystąpili uczniowie z trzech szkół.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

W obecnej – piątej edycji konkursu, brali udział  najlepsi czytelnicy – uczniowie ze szkół podstawowych powiatu oleśnickiego: z Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu,  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich i Szkoły Podstawowej     nr 2  im. Jana Kilińskiego z Oleśnicy. Tym razem uczestnicy rozwiązywali test online.

Konkurs był realizowany w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas 1-4 odpowiadali  na pytania z książki: Dominik Wieczorkiewicz: „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”,  a z klas. 5-8 Antonina Kasprzak: „Wiłka – smocza dziewczynka”.

W grupie młodszej  największą liczbę punktów i tytuł „Mistrza Powiatu” uzyskały: Sara Barczak ze Szkoły Podstawowej w Międzyborzu i Zuzanna Glinka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnicy.     Wśród czytelników z grypy starszej „Mistrzami Powiatu” zostali: Ida Burzyńska i Maria Wiązek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnicy, Dominika Zielińska i Maja Tokarska ze Szkoły Podstawowej w Międzyborzu oraz Jan Stasiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnicy.

Szczegółowe wyniki podajemy tutaj:  wyniki

Gorąco gratulujemy i życzymy sukcesów na niwie czytelniczej.


strona główna