Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury już po raz trzeci zorganizowało Powiatowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży. Okazją do realizacji tego wydarzenia był obchodzony 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru.

Na scenie sali widowiskowej BiFK wystąpiło 8 grup teatralnych: „Krasnoludki”  z Przedszkola Miejskiego w Twardogórze, Teatr „Poza” z Biblioteki Miasta i Gminy w Twardogórze, Grupy Teatralne z SP w Sokołowicach, Smolnej i Dobrzeniu oraz Koła teatralne z SP 3 w Sycowie – w kategorii młodszej: Grupa Teatralna Kl. IB, natomiast w kategorii kl. gimnazjalnych – grupa „Grześki”.

Tytuł Laureata w kategorii klasy I-III zdobyła Grupa Teatralna ze Szkoły Podstawowej w Smolnej, tytuł spektaklu „Przepis na szkołę”. Opiekunem artystyczny jest Pani Maria Woźna i Pani Dorota Ignasiak.

Tytuł Laureata w kategorii klasy IV-VIII zdobył Teatr „Maska” ze Szkoły Podstawowej w Sokołowicach, tytuł spektaklu „Ponad granicami”. Opiekunem artystycznym grupy jest Pani Zofia Twardowska-Olszańska.

Tytuł Laureata w kategorii szkoły ponadgimnazjalne i III kl. gimnazjum zdobył Teatr Poza” z Biblioteki Miasta i Gminy Twardogóra, tytuł spektaklu „Nuda”. Opiekun artystycznym jest Pani Urszula Konopko.

Ponadto wyróżniono następujące przedstawienia.

Wyróżnienie: Teatr „Poza” z Biblioteki Miasta i Gminy Twardogóra, tytuł spektaklu „Zagubiona wyobraźnia”. Opiekunem artystycznym jest Pani Urszula Konopko.

Wyróżnienie: Koło Teatralne działające w Szkole Podstawnej w Dobrzeniu, tytuł spektaklu „Drzewo, które umiało dawać”. Opiekunem artystyczny jest Pani Katarzyna Stasiak

Wyróżnienie: Koło teatralne „Grześki” działające w Szkole Podstawowej nr 3 w Sycowie, tytuł spektaklu „Królewna się nudzi”. Opiekunem artystycznym jest Pani Agata Grzesiak.

 

Dziękujemy za występ Grupie przedszkolnej „Krasnoludki”  z Przedszkola Miejskiego w Twardogórze, której opiekunem jest Pani Agata Jesionka. Przedszkolaki wystąpiły w spektaklu pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”.

Laureaci Festiwalu otrzymali pamiątkowe statuetki wykonane przez Panią Beatę Szynol w pracowni ceramicznej Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.


strona główna