Wokalistka z PCEiK finalistką Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcej Piosenki i Tańca w Koninie.

   W marcu br. odbyły się  ogólnopolskie kwalifikacje do 39 Międzynarodowego Dziecięcego  Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.   Do konkursu stanęło 470 wokalistów w wieku 5-16 lat.

    Reprezentantką koła wokalnego działającego przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy była czternastoletnia  Klaudia  Tomczyk. W jej kategorii  wiekowej (14 – 16 lat) rywalizowało 150 wykonawców. 

    Jury, składające się z uznanych muzyków i wykonawców ( Grażyna Łobaszewska, Beata Przybytek, Zbigniew Górny , Jerzy Petersburski, Katarzyna Wilk), wyłoniło finałowych  12 młodych wokalistów, wśród których znalazła się Klaudia.  4 czerwca podczas finału  Klaudia zaśpiewała z orkiestrą festiwalową  „Konin Band Orchestra „piosenkę „I see fire”, rywalizując o tytuł laureata z innymi najzdolniejszymi wokalistami z Polski i Europy. 

    Udany występ Klaudii w tak znakomitym wydarzeniu artystycznym należy uznać za jeden z  największych sukcesów PCEiK-owego koła wokalnego, działającego pod opieką artystyczną p. Anny Wozińskiej.


strona główna