Oleśnicka Noc z Przyrodą – podsumowanie spotkań

W ramach IV edycji Oleśnickiej Nocy z Przyrodą Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury przy współpracy z Wydziałem Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie, Gimnazjum nr 3  im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy i Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy  zorganizowało zajęcia przyrodnicze dla uczniów szkół powiatu oleśnickiego i chętnych spoza powiatu

Uroczysta inauguracja i zajęcia odbyły się odpowiednio:

8 kwietnia 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie –

          dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

13 maja 2016 r.  w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza

                                 Korczaka w Oleśnicy – dla uczniów szkół podstawowych

   20 maja 2016 r.  w Gimnazjum nr 3  im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy

                                  dla uczniów szkół gimnazjalnych.

IV Oleśnicka Noc z Przyrodą została zorganizowana dzięki zaangażowaniu pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego Pana dr. Józefa Krawczyka, Pana dr. Arnolda Garbca i Pana Radosława Gila oraz dyrekcji szkół współorganizujących ONzP: Pani Barbary Trokowicz – dyrektor LO w Sycowie, Pani Wioletty Bilińskiej – dyrektor Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy oraz Pani Jadwigi Wieczorek – dyrektor SP nr 6 w Oleśnicy.

 
Zajęcia prowadzili pracownicy, doktoranci i studenci zrzeszeni w Kołach Naukowych Wydziału Nauk Biologicznych i Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Muzeum Przyrodniczego.

Podczas Nocy uczniowie wzięli udział w różnych tematycznie ćwiczeniach, warsztatach, laboratoriach i wykładach. Tematyka zajęć obejmowała rozmaite zagadnienia biologiczne m.in. „Czy martwe drewno jest naprawdę martwe”, „Suplement diety”, „Prawda kryje się w kościach”, „Na co komu Photoshop, gdy posiadasz mikroskop”, „Karaluchy pod poduchy …”, „Różnorodny świat storczyków”, „ Co wiesz o Afryce?”, „Niezwykłe mięczaki”, „Zombie to nie fikcja! Inaczej o pasożytach”. Nad grupami uczestników czuwali przewodnicy  uczniowie szkół.

Zajęcia przygotowane merytorycznie i metodycznie przez pracowników naukowych i studentów, odpowiednio dostosowane do możliwości percepcyjnych uczniów, z pewnością przyczyniły się do rozwoju zainteresowań naukami przyrodniczymi.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach „Oleśnickiej Nocy z przyrodą”.


strona główna