XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej „Reflektor – 2016” w Koszalinie.

Natalia Banaś, uczestniczka koła wokalnego działającego przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury, została Laureatką XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor – 2016” w Koszalinie.  W dniach 22 – 24.04.2016 r. w Koszalinie odbyła się kolejna edycja XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, w którym najzdolniejsi młodzi artyści z całej Polski zaprezentowali międzywojenne piosenki kabaretowe i filmowe we własnych interpretacjach, dawnych, znanych artystów takich jak: Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Zula Pogożelska, czy Mieczysław Fogg.

Festiwalowe jury wyłoniło podczas piątkowych przesłuchań spośród 50 finalistów 6 laureatów piosenkarzy jak i amatorów piosenki aktorskiej. Laureaci mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności wokalno-aktorskie podczas sobotniego koncertu emitowanego na żywo w Radiu Koszalin, w trakcie którego została nagrana płyta.

W trzecim dniu Festiwalu odbyła się gala finałowa w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Wówczas jury ogłosiło i nagrodziło laureatów statuetkami „Reflektora”. Po ogłoszeniu wyników odbył się spektakl muzyczny pt. „Na rogu świata i nieskończoności” w reżyserii Romana Kołakowskiego, głównego jurora Festiwalu.

Natalia wyśpiewała tytuł Laureata i statuetkę „Reflektora” piosenką z „Opery za Trzy Grosze” Bertolda Brechta „Jenny Piratka, czyli marzenia pomywaczki”. Opiekunem artystycznym Natalii jest pani Anna Wozińska z Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.


strona główna