„Chochoł 2016” i sukces grupy „Za Kulisami”

W dniach 14-16 kwietnia odbyły się we Wrocławiu XIV Dolnośląskie Spotkania Teatrów Młodzieżowych „Chochoł 2016”.  Prezentacje młodych aktorów oceniało jury w składzie: Joanna Gąsiorek (wicedyrektor Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, instruktorka wokalna) Jarosław Zawartko (śpiewak, aktor, właściciel agencji Jama-Art.), Wiesław Orłowski (reżyser i aktor Teatru Współczesnego i Teatru Polskiego w Szczecinie). Przegląd zorganizowały Fundacja Wspierania Filozoficzno-Humanistycznych Działań Społecznych SOKRATES oraz Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu.

Powiat oleśnicki reprezentowała grupa teatralna „Za Kulisami” prowadzona przez p. Marzennę Śliwkę.  Niezwykłym wyróżnieniem było znalezienie się w gronie bardzo dobrych grup teatralnych nie tylko z Dolnego Śląska. Nasza młodzież miała okazję zaprezentować się wśród takich zespołów jak „Teatr NOVI”, „Kiosk Ruchu”, „Teatr na Składanej Scenie” czy „Teatr pod Kolumnami”.

Młodzi aktorzy z grupy  teatralnej działającej pod patronatem Powiatowego Centrum Edukacji  i Kultury zaprezentowali spektakl „Śpiąca”, za który otrzymali I nagrodę. Spektakl wyreżyserowała Marzenna Śliwka na podstawie scenariusza Magdy Wawer. Sędziów zachwyciła umiejętność gry ciałem, precyzja układów choreograficznych, współpraca na scenie oraz praca z rekwizytem, którą określono jako profesjonalną. Bogata tradycja i wysoki poziom „Chochoła” podkreślają prestiż wyróżnienia oleśnickiej młodzieży.

W przygotowaniach do spektaklu uczestniczyli licealiści i gimnazjaliści, którzy mimo wielu obowiązków systematycznie i bardzo odpowiedzialnie przygotowywali przedstawienie. Sukces młodzieży świadczy o tym, że warto rozwijać zainteresowania oraz  w sposób świadomy i dojrzały pracować nad własnymi talentami.


strona główna