XIII POWIATOWY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ – dla przedszkoli i szkół podstawowych

Tradycyjnym akcentem, którym Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy wpisuje się w oleśnickie obchody Święta Niepodległości jest Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.
W tym roku uczestniczymy w jego 13 edycji. Z tej okazji gościliśmy Starostę Oleśnickiego Pana Wojciecha Kocińskiego i Burmistrza Oleśnicy Pana Michała Kołacińskiego.
Na wstępie Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy Pani Grażyna Dłubakowska powitała zaproszonych gości w tym m.in. dyrektorów szkół i placówek oświatowych z powiatu oleśnickiego, nauczycieli oraz dzieci i młodzież.
Uczestnikami Festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych: SP nr 6 i SP nr 8 w Oleśnicy, SP nr 1 i SP nr 2 w Sycowie, SP w Szczodrowie, SP w Ligocie Małej, SP w Sokołowicach, SP w Drołtowicach i Katolickiej Szkoły Podstawowej w Oleśnicy. Po raz pierwszy w tym roku na scenie MOKiS zaprezentowały się przedszkola z terenu powiatu oleśnickiego: Przedszkole nr 1 i nr 6 w Oleśnicy, Przedszkole BAJKA z Międzyborza, Miejskie Przedszkole z Oddziałem Małego Dziecka w Twardogórze i Niepubliczne Przedszkole przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Oleśnicy.
Wykonawców oceniało jury w składzie: Dorota Bartczak – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica, Teresa Cieśla – nauczyciel muzyki z Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy oraz Tomasz Zaręba – instruktor PCEiK w Oleśnicy.
Każdy uczestnik (solista, zespół) wykonał jedną pieśń o tematyce patriotycznej, np. związaną z okresem walk o niepodległość Polski lub demokratycznymi przemianami lat 80.
Wyniki:
Kategoria zespoły:
I miejsce – Maria Ropuszyńska i Jacek Łuczek z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Oleśnicy, opiekun artystyczny – Pani Izabela Jankiewicz
II miejsce – Julia Leśniowska i Kacper Polka ze Szkoły Podstawowej w Ligocie Małej, opiekun artystyczny – Pani Elżbieta Wróbel i Pani Kinga Tokarska
III miejsce – WESOŁE NUTKI z Miejskiego Przedszkola z Oddziałem Małego Dziecka w Twardogórze, opiekun artystyczny – Pani Beata Solarz.
Kategoria soliści:
I miejsce – Oliwia Dziewierz z Miejskiego Przedszkola z Oddziałem Małego Dziecka w Twardogórze, opiekun artystyczy – Pani Agata Jesionka i Pani Elżbieta Bajcar – Szierok
II miejsce – Nina Graba ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oleśnicy, opiekun artystyczny Pani Joanna Stojanowska
III miejsce – Jowita Dembska ze Szkoły Podstawowej w Drołtowicach, opiekun artystyczny – Pan Andrzej Kowalczyk
Wyróżnienia:
Grupa 4 – latki „Pszczółki” z Przedszkola nr 1 w Oleśnicy, opiekun artystyczny – Lilia Przybyła i Pani Anita Wujczyk
„Młodzi ułani” z Niepublicznego Przedszkola przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Oleśnicy, opiekun artystyczny – Aneta Grzesiak
„Wesołe nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sycowie, opiekun artystyczny – Pani Amelia Hojczyk – Więcek
Klaudia Tomczyk ze Szkoły Podstawowej w Sokołowicach, opiekun artystyczny – Pani Monika Marzec.
W konkursie uczestniczyło 129 młodych wykonawców.
W dniu 4 listopada 2015 r. zapraszamy na drugą część Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, w której swoje umiejętności wokalne prezentować będą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


strona główna