Finał I Powiatowego Festiwalu Sztuki

Zbliża się już finał I Powiatowego Festiwalu Sztuki „Bądź STwórcą”,organizowanego przez PCEiK w Oleśnicy, który w tym roku objawił się jako mocny PULS PRZYRODY I KOLORU. 25 maja 2015 młodzież oraz zapalone inicjatorki : Kamilla Kasprzak i Marzena Klimowicz ustawili w przestrzeni miejskiej instalacje rzeźbiarskie , które powstały podczas Nocy ze Sztuką.

Młodzi twórcy spędzili długie i owocne godziny nad przygotowaniem prac festiwalowych , które teraz można oglądać na placu Zwycięstwa, w Rynku , przed Starostwem i MOKiS. Warto na chwilę przysiąść na wiosennych fotelach, slalomem obskoczyć ” wlepki” biedronki, uśmiechnąć się na widok ogromnych , kolorowych jabłek i stokrotek przed Rratuszem oraz pogłaskać na szczęście niebieskie jabłko wchodząc do Urzędu Starostwa.
Festiwal Sztuki i prezentowane rzeźby nie odbyłyby się bez wsparcia oleśnickich firm TECTUM, TOM-BUD, ELEKTRO-PULS, MGK,i SDM i AGNES , za co dziękujemy. Patronat nad działaniami objął Starosta Oleśnicki , Burmistrz Oleśnicy oraz Akademia Sztuk Pięknych.
Zapraszamy mieszkańców miasta na kolejną wystawę prac powstałych podczas Festiwalu realizowaną 19 czerwca 2015 r w MOKiS .


strona główna