„Nocne rozmowy na łące” w PCEiK

16 maja 2015 r. o godz. 16 w PCEiK w Oleśnicy rozpoczęła się Noc ze Sztuką, organizowana w ramach I Powiatowego Festiwalu Sztuki pod nazwą ” Nocne rozmowy na łące”.
Wzięło w niej udział 30 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zaopatrzeni w śpiwory, karimaty i aktywność artystyczną rozpoczęli działalność plastyczną. Młodzież stanęła przed zadaniem wykonania instalacji rzeźbiarskich oraz kolorowych „wlepek” , które zostaną ustawione w przestrzeni miejskiej już 25 maja.


Całą noc budynek PCEiK tętnił twórczą pracą pod czujnym , artystycznym okiem plastyków : Kamilli Kasprzak, Marzeny Klimowicz, Anity Tomali – Najmrodzkiej, Agnieszki Rajkiewicz i Klaudii Skadorwy. Powstawały duże barwne jabłka, biedronki, drewniane kwiaty, balonowe drzewa oraz kwieciste fotele, aby znużeni pracą, mogli przysiąść przy kawie ,przy trawiastej ławie.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników i zaproszonych gości „Kolację Mistrzów” w surrealistycznym, czarno-białym entoruagu. W pracowni fotograficznej odbywała się sesja portretowa prowadzona przez Wojciecha Jarmuszewicza i Kamila Lenarczyka kierowana do wszystkich chętnych uczestników z pomalowanymi twarzami w roślinne motywy przez wizażystkę Joannę Mickiewicz.
Ostatnie godziny nocy dziewczyny spędziły na malowaniu białych koszulek farbami do tkanin.
Noc ze Sztuką zakończyła się w niedzielę rano o godz. 8.00. Zmęczeni działaniami ,ale zadowoleni z prac powstałych w nocy, udaliśmy się do domu na zasłużony odpoczynek.


strona główna