Dreptaki – nowa wystawa w Galerii 56

 

13 listopada w Galerii 56 została otwarta wystawa malarstwa zatytułowana Dreptaki.

Autorką obrazów jest Marzena Klimowicz, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych ( dyplom z malarstwa w 2010 r.),
od września nauczyciel – instruktor zajęć plastycznych w MDK – PCEiK

Na jej obrazach widnieją płaskie sylwetki ptaków, jedne monochromatyczne, inne kolorowe, czasem bardzo dekoracyjne. Autorka, wykorzystując najróżniejsze techniki – od akwareli i akrylu do kolażu, stara się zatrzymać uwagę widza na wyobrażonych przed nim sytuacjach. Jak przyznaje sama artystka: zwierzęta są optycznymi sygnałami emocji, doznań, impulsów codzienności.

Wystawa jest skomponowana z myślą o młodych odbiorcach, obrazy Marzeny Klimowicz są dla nich dostępne, zrozumiałe, pobudzają do odkrywania rozmaitych znaczeń i symboli zakodowanych pod powierzchnią malarską.

Podczas wernisażu odbyła się także uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla uczniów szkół powiatu oleśnickiego – laureatów ogłoszonego w PCEiK konkursu plastycznego Jesień barwami opisana. Towarzyszyła temu wystawa pokonkursowa nagrodzonych prac.

Obydwie wystawy będą czynne do połowy grudnia . Serdecznie zapraszamy do ich odwiedzania od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00 w budynku PCEiK przy ul. Wojska Polskiego 56.

 

 

 


strona główna