XII Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

Uroczystym wykonaniem hymnu państwowego przez chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Oleśnicy 4 listopada w sali widowiskowej MOKiS rozpoczął się XII Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowany przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy dla uczczenia 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

W tym roku w konkursie zgłosiło swój udział 52 wykonawców – solistów i zespołów. W repertuarze znalazły 33 utwory, zarówno te tradycyjnie wykonywane z okazji uroczystości patriotycznych, jak i zupełnie nowe. Dużą popularnością cieszyła się kompozycja powstała w 2014 r. „Dziewczyno z granatem”.

Występujący byli oceniani w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Jury w składzie: Monika Mikuś – Machała, dyr. PSM w Oleśnicy, Edyta Szostak – Kirzyc, dyr. PSM w Sycowie oraz Piotr Michałowski – muzyk i kierownik w GOK Oleśnica doceniali przede wszystkim piękny śpiew, udaną aranżację muzyczną i właściwy dla wieku wykonawcy dobór repertuaru.

W konkursie przyznano 13 pucharowych miejsc i 4 wyróżnienia.

 

Wyniki

Galeria


strona główna