Godziny otwarcia Biblioteki Pedagogicznej

Uprzejmie informujemy, iż w dniach od 25 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. Biblioteka Pedagogiczna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. W okresie od 23 lipca do 19 sierpnia 2018 r. biblioteka będzie nieczynna.


Czytaj dalej

Wystawa „Marszałek Józef Piłsudski”

Gorąco zapraszamy na wystawę: „Marszałek Józef Piłsudski”. Ekspozycję można obejrzeć w  Czytelni, w godzinach pracy Biblioteki Pedagogicznej: od poniedziałku do piątku od 10 do 18, natomiast w okresie wakacyjnym od 9 do 15.


Czytaj dalej

REKRUTACJA NA ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W PCEIK

Rozpoczęła się już rekrutacja do kół zainteresowań dla dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny 2018/2019.  Na wychowanków czekają miejsca w pracowniach: tanecznej, plastycznej, ceramicznej, wokalnej, instrumentalnej, teatralnej, szachowej i in.

Przyjmujemy zarówno deklaracje o kontynuacji uczęszczania na zajęcia od naszych stałych  wychowanków, jak również wnioski od nowych uczestników.

Szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie ( 71 314 01 72 ).

Rodzice dokonują zapisów dziecka osobiście (kandydaci pełnoletni samodzielnie) w godzinach pracy PCEiK od poniedziałku do piątku. Zapraszamy.


Czytaj dalej

Egzaminy dyplomowe

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy we współpracy z Instytutem Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie w roku akademickim 2017/2018 realizowało studia podyplomowe.

Oferta edukacyjna adresowana była do absolwentów szkół wyższych posiadających tytuł licencjata, magistra lub inżyniera, pragnących pogłębić wiedzę zdobytą w czasie studiów, a także uzyskać dodatkowe kwalifikacje. W szczególności kierowaliśmy ją do nauczycieli wszystkich placówek szkolnych i opiekuńczo-wychowawczych powiatu oleśnickiego.


Czytaj dalej

Wokalistka z PCEiK finalistką Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcej Piosenki i Tańca w Koninie.

   W marcu br. odbyły się  ogólnopolskie kwalifikacje do 39 Międzynarodowego Dziecięcego  Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.   Do konkursu stanęło 470 wokalistów w wieku 5-16 lat.

    Reprezentantką koła wokalnego działającego przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy była czternastoletnia  Klaudia  Tomczyk. W jej kategorii  wiekowej (14 – 16 lat) rywalizowało 150 wykonawców. 

    Jury, składające się z uznanych muzyków i wykonawców ( Grażyna Łobaszewska, Beata Przybytek, Zbigniew Górny , Jerzy Petersburski, Katarzyna Wilk), wyłoniło finałowych  12 młodych wokalistów, wśród których znalazła się Klaudia.  4 czerwca podczas finału  Klaudia zaśpiewała z orkiestrą festiwalową  „Konin Band Orchestra „piosenkę „I see fire”, rywalizując o tytuł laureata z innymi najzdolniejszymi wokalistami z Polski i Europy. 


Czytaj dalej

GALA PCEiK 2018 dla uczestników kół zainteresowań

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym  tj. 7 czerwca o godz.17.00 w Sali Widowiskowej BiFK odbędzie się GALA PCEiK 2018 dla uczestników kół zainteresowań. Informujemy również, że zajęcia dla dzieci kontynuowane będą do 22 czerwca 2018 r.


Czytaj dalej

Kolonia letnia w Międzyzdrojach

TRWAJĄ ZAPISY NA KOLONIĘ W MIĘDZYZDROJACH od 24 czerwca do 7 lipca 2018 r. Koszt kolonii wynosi 1 550,00 zł. Organizator – Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, ul. Wojska Polskiego 56. Przyjmujemy zapisy dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Ilość miejsc ograniczona (35 uczestników). Informacja o kolonii: tel. 71 314-01-72 lub 500 579 177 

Program kolonii letnich w Międzyzdrojach


Czytaj dalej

Letnie zajęcia dla dzieci w PCEiK

Szanowni Państwo, Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy organizuje zajęcia letnie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Terminy turnusów: 25-29.06.2018 r. i 02-06.07.2018 r. Koszt jednego turnusy – 100 zł.  Zapisy rozpoczynamy 04.06.2018 r. od godz. 8.00 w pok. nr 25

Harmonogram zajęć letnich w PCEiK


Czytaj dalej

„Profesor Antoni Cieszyński – człowiek Niepodległości”

 4 czerwca 2018 r. w Oleśnicy odbędą się uroczystości poświęcone Profesorowi Antoniemu Cieszyńskiemu.

Pierwsza część uroczystości przeznaczona dla młodzieży szkolnej, odbędzie się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego o godz. 10.30

Druga część uroczystości odbędzie się o godz. 12.00 na oleśnickim Rynku, gdzie pod tablicą upamiętniającą Profesora Antoniego Cieszyńskiego nastąpi złożenie kwiatów.

Profesor Antoni Cieszyński – notka biograficzna

Plakat


Czytaj dalej

IV Powiatowy Festiwal Sztuki „Legendy Rocka” – 18 – 19 maja 2018 r.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV Powiatowym Festiwalu Sztuki   „Legendy rocka”, organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.

Patronat na tym wydarzeniem objął Pan Wojciech Kociński Starosta Oleśnicki.

IV Powiatowy Festiwal Sztuki „Legendy rocka” to projekt wieloetapowy, kierowany do uczniów wszystkich etapów kształcenia. Nadrzędnym celem jest ukazanie znaczenia muzyki w integracji grupy, propagowanie wszelkich form twórczej aktywności, rozwój pasji i zainteresowań u dzieci i młodzieży oraz promocja Centrum, jako miejsca przyjaznego kreatywnym zabawom ze sztuką.

Harmonogram

 

 


Czytaj dalej