VI Powiatowy Konkurs Wiedzy Religijnej

W poniedziałek 8 maja na terenie parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy odbył się finałowy etap VI Powiatowego Konkursu Wiedzy Religijnej. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością Pisma Świętego oraz znać szczegółowo Ewangelię wg św. Marka. Pomysłodawcami konkursu byli nauczyciele: Joanna Stefańczyk (SP 4) i Grzegorz Bińczak (SP nr 4 i SP GO). Za organizację odpowiadało Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy oraz Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy.  

Do etapu finałowego przystąpiło jedenaście szkół z naszego powiatu. Z każdej szkoły zostali wytypowani po pierwszym etapie trzej najlepsi uczniowie, którzy w etapie finałowym tworzyli drużynę. Nowoczesna formuła konkursu oparta o grę terenową przypadła młodzieży do gustu. Na trenie wokół kościoła zostały umieszczone kody QR (kwadratowy kod graficzny, który po skanowaniu np. telefonem skrywa w sobie określoną treść). Na podstawie mapy z zaznaczonymi miejscami, gdzie znajdują się ukryte kody, każda grupa szukała w zaznaczonych punktach kodów QR, pod którymi były zakodowane zadania konkursowe. Należało pisemnie odpowiedzieć na 15 pytań. O zwycięstwie decydowały poprawne odpowiedzi oraz czas przybycia drużyny na metę. Uczestnicy musieli więc dokładnie zaplanować strategię, podzielić się obowiązkami, zadbać o sprawną komunikację. Rywalizacja była bardzo zacięta. Po zakończeniu  zmagań uczestnicy przystąpili do drugiej części konkursu, która polegała na rozwiązaniu  interaktywnego testu dotyczącego Ewangelii wg św. Marka (Kahoot).

Podsumowanie dwóch części konkursu wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła ekipa Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy, drugie – Szkoła Podstawowa nr 4 im. profesora Romana Podoskiego w Oleśnicy, a trzecie – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Odkrywców i Podróżników Polskich w Oleśnicy. Wszystkie drużyny przyjęły podziękowania  i gratulacje od ks. Proboszcza Mariusza Bąkowskiego oraz Dyrektor PCEiK Magdaleny Żerebeckiej.


strona główna