Laureatka Aleksandra Hupało w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Miłosne melodie” w Miliczu

Kolejny wielki sukces adeptki sztuki wokalnej Aleksandry Hupało, uczestniczki koła wokalno-teatralnego przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury, uczennicy ósmej klasy Szkoły Podstawowej Nr 8 w Oleśnicy, która w dniu 01.04.2023r. zdobyła tytuł Laureata I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Miłosne melodie” w Miliczu. 
Organizatorem konkursu był Milicki Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką Publiczną. Wydarzenie składało się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na przesłaniu nagranej piosenki o tematyce miłosnej w dowolnym języku. Następnie jury wysłuchało i wytypowało spośród nadesłanych z całej Polski najpiękniejszych głosów i interpretacji piosenki. Zaprosiło wybranych wykonawców do drugiego etapu konkursu, którzy na żywo zaprezentowali się w konkursie finałowym w sali kinowej milickiego kina „Capitol”. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: kat. I – młodzież szkół podstawowych klasy VI-VIII, kat. II – młodzież szkół ponadpodstawowych do 17 lat, kat. III –  dorośli w wieku 18 lat i powyżej.
Wykonawców oceniało  profesjonalne jury w składzie:
Małgorzata Kątnik – artystka Narodowego Forum Muzyki, trenerka wokalna z Wrocławia,
Marzena Wojak – artystka, nauczyciel akademicki ucząca impostacji i emisji głosu w Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie,
Przemysław Wasilewski – kapelmistrz, dyrygent milickiej orkiestry.       

Ola z przepiękną interpretacją piosenki Ed Sheerana „Photograph” oczarowała jury i publiczność zostając Laureatem w swojej kategorii wiekowej.
Opiekunem artystycznym Laureatki od kilku lat jest instruktor koła teatralno-wokalnego przy PCEiK – Anna Wozińska.


strona główna