Laureatka IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Eleni

To już kolejny sukces wokalny młodej adeptki sztuki wokalnej Magdaleny Błońskiej, śpiewającej w kole teatralno-wokalnym przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.
W dniu 30.09.2022 r. w Bielawie odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Eleni „Po słonecznej stronie Życia”.

Przewodniczącą jury była znana piosenkarka Eleni, a uczestników oceniało jury w składzie: Joanna Horodko – sopranistka laureatka licznych konkursów krajowych i zagranicznych, Jarosław Wasik – piosenkarz, autor tekstów i kompozytor oraz Artur Orzech – dziennikarz muzyczny, konferansjer, prezenter radiowy i telewizyjny.

Na dwudniową imprezę do Bielawy, przyjechali uczestnicy z całej Polski, wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach. W konkursie brali udział zarówno młodzi jak i dorośli wokaliści. Festiwal zorganizował Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie przy współpracy z Bielawską Agencją Rozwoju Lokalnego.

Tytuł Laureata Festiwalu Magda wyśpiewała piosenką z repertuaru Eleni „Muzyka twoje imię ma”. Opiekunem artystycznym Magdy jest Anna Wozińska – instruktor koła teatralno-wokalnego działającego przy PCEiK w Oleśnicy.

W sobotę, 01.10.2022 r. w sali Teatru Robotniczego przy ulicy Piastowskiej 19a w Bielawie, odbyła się gala wręczenia nagród dla najlepszych uczestników IV Konkursu Piosenek Eleni – Po Słonecznej Stronie Życia. Podczas gali, wybrani wykonawcy przedstawili swoje interpretacje piosenek artystki.

      Gratulujemy Magdzie i życzymy dalszych sukcesów.


strona główna