Kwietniowe spotkanie w bibliotece z Urszulą Ewertowską

Kwiecień jest miesiącem obfitującym w rozwijające się kwiaty, a także promocje książek i ich twórców – „Dzień Ziemi”, „Dzień Książki dla Dzieci”, czy „Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich”.

Z tej okazji w Bibliotece Pedagogicznej  Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury realizujemy projekt „O roślinach i książkach – kwietniowe i kwiatowe spotkani w bibliotece”. Jednym z jego elementów było zaproszenie do Biblioteki Pani Urszuli Ewertowskiej – autorki książek dla dzieci.

W spotkaniu 26 kwietnia uczestniczyli uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnicy wraz z nauczycielami.  Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: „W poszukiwaniu pasji życia…”

Urszula Ewertowska jest autorką książek dla dzieci, takich jak: „Moja Wyspa Bali”, „Moja wyspa Sagesse” i „DoliBar i Ziemia Milicka” i wielu opowiadań.  Pochodzi z Milicza i na co dzień pracuje jako konsultant ds. wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.

Autorka opowiadała o bohaterach swoich książek oraz o swoich pasjach, którymi „zaraziła się” w dzieciństwie. Uczniowie byli ciekawi, skąd czerpie pomysły do swoich książek, czy postacie z książek są odwzorowaniem bliskich osób. Okazało się, że tak – wiele sytuacji, które zostały opisane, zdarzyło się naprawdę  i były inspiracją do napisania książek. 

Pytań było mnóstwo. Autorka starała się sumiennie odpowiedzieć na każde z nich. Zaproponowana przez nią zabawa „w deskę” oraz podpisywanie książek wzbudziło dużo radości. 

Dodatkowym elementem spotkania była prezentacja literatury dla dzieci. Pani Grażyna Hrebeniuk – nauczyciel-bibliotekarz proponowała młodym czytelnikom ciekawe książki, które można wypożyczyć naszej bibliotece.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali w prezencie od biblioteki „zielony bonus” – żywy kwiatek w doniczce wraz z informacją o sposobie jego pielęgnacji.


strona główna