SUKCESY WOKALISTEK PCEIK

Kolejny sukces młodych adeptek sztuki wokalnej, koła działającego przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.

W dniach 8-9.04. 2022 r. uczestniczki koła wokalnego brały udział w konkursach o zasięgu wojewódzkim i międzywojewódzkim.

Pierwszy z nich to XIII Dolnośląski Festiwal Piosenki Angielskiej we Wrocławiu, w którym tytuł Laureata wyśpiewała w brawurowym stylu Magdalena Błońska piosenką „Never enouga”-Loren Allred.

W sobotę 09.04.22 r. reprezentantki koła brały udział w 27 Festiwalu Piosenki Religijnej i Refleksyjnej w Sycowie, w którym uczestniczyli także wokaliści z województw ościennych m.in. woj. wielkopolskiego i opolskiego. Tytuł Laureata  za zajęcie II miejsca otrzymała Magdalena Błońska, oczarowując jury i publiczność interpretacją śpiewanych utworów „Golgota”  i „Naszych matek maleńkie mieszkania” Michała Bajora.

Aleksandra Hupało, to kolejna młoda wokalistka, reprezentująca koło wokalne, została również nagrodzona wyróżnieniem w swojej kategorii wiekowej (soliści SP, kl. V-VIII) za przepięknie zaśpiewane utwory „Mario czy ty wiesz” oraz „I se Fire”

Opiekunem artystycznym Magdaleny i Aleksandry jest Anna Wozińska, instruktor koła wokalnego przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.

Tytuł laureata i III miejsce (w kategorii: zespoły, szkoły ponadpodstawowe) zajął prowadzony w PCEiK przez Agnieszkę Grondową zespół New Voice.

Wszystkim naszym wykonawcom gratulujemy!


strona główna