Spójrz okiem artysty – Paul Gauguin

Już po raz szósty MDK „Śródmieście”  we Wrocławiu ogłosiło i rozstrzygnęło konkurs plastyczny pt.:  „Spójrz okiem artysty”. Tym razem inspiracją dla młodych artystów była twórczość Paula Gauguin.

Jak podają organizatorzy,  na konkurs nadesłano 557 prac z 96 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 199 prac z 84 ośrodków.

Jury powołane przez Galerię Twórczości Plastycznej Młodych przyznało  23 nagrody równorzędne oraz 32 wyróżnienia w kategorii: fotografia, grafika, malarstwo, rzeźba. Tym bardziej cieszy, że wśród zdobywców nagród głównych w kategorii malarstwo znalazła się wychowanka MDK – PCEiK Oliwia Piasecka ( 14 l.), a do wystawy pokonkursowej została także zakwalifikowana praca Nataszy Walczuk (12 l.). Obydwie są uczestniczkami zajęć koła plastycznego prowadzonego przez p. Pawła Oleszkiewicza. Gratulujemy!

Niestety, po raz kolejny, ze względu na pandemię, nie odbędzie się planowany na 26 stycznia uroczysty wernisaż, ale prace będzie można oglądać na stronie www. i Facebooku MDK „Śródmieście.


strona główna