„W cieniu wojen” Spotkanie autorskie z p. Aleksandrą Hołubecką – Zielnicą

To był wieczór pełen wzruszeń. Dostarczyły ich zarówno opowieści p. Aleksandry Hołubeckiej – Zielnicy przedstawiające losy syberyjskich zesłańców – bohaterów jej najnowszej publikacji, jak również program artystyczny zaprezentowany przez uczniów i nauczycieli ZPS. Spotkanie przygotowały dwie placówki prowadzone przez starostwo oleśnickie – Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury oraz Zespół Placówek Specjalnych  im. Sybiraków.

4 listopada  na widowni auli ZPS  zasiedli członkowie oleśnickiego Koła Sybiraków z p. prezes Genowefą Suwałą,  przedstawiciele rady powiatu, oleśnickich szkół, a także młodzież i osoby prywatnie zainteresowane omawianą tematyką. Po przywitaniu wszystkich przez dyrektor PCEiK, p. Magdalenę Żerebecką, rozpoczęła się rozmowa z autorką, która udzielała obszernych wypowiedzi na zadawane jej pytania.

Listopad jest miesiącem wspomnień i zadumy nad czasem minionym, ale także skłania do refleksji odnoszących się do współczesności. Jednego i drugiego nie zabrakło podczas tego wydarzenia. Akcentem kończącym spotkanie była myśl o wybaczaniu i pojednaniu, które dają ofiarom tak strasznego terroru szansę na dalsze życie.


strona główna