Nasi tancerze w finale Dance World Cup 2020/2021

Zespoły taneczne PCEiK prowadzone przez Karolinę Kalcowską oraz Jadwigę Kalcowską  ponownie zakwalifikowały się do finału Dance World Cup 2020/2021 .

Ubiegłego roku 9 marca w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbyły  się krajowe eliminacje do Światowego Konkursu Tanecznego dla dzieci i młodzieży. Wzięli w nich udział uczestnicy zajęć tanecznych MDK-PCEiK, którzy zdobyli wymarzony awans.  Niestety, z powodu panującej epidemii zawody odwołano. Organizatorzy zaplanowali połączenie finałów 2020 i 2021 w kolejnym roku. W miniony weekend (27-28 marca) odbyły się w formie online eliminacje tancerzy roku 2021.

By wziąć udział w ostatnim etapie, zawodnicy musieli znaleźć się w pierwszej trójce oraz zdobyć co najmniej 70 punktów. Udało się! Finał Mistrzostw jest planowany na  2-10 lipca 2021r. w Hiszpanii.  Jeśli sytuacja się ustabilizuje, latem w Madrycie zatańczą:

– w  kategorii solo senior  : Paulina Partyka ,

– w kategorii solo junior : Aleksandra Nehring,

– w kategorii solo children : Zofia Cieślik, Zuzanna Mazur,

– w kategorii duety :

*duety children: Zuzanna Mazur – Zofia Szymecka, Amelia Pawelec – Maja Wieczorek,

*duety junior:  Łukasz Skorupski – Małgorzata Karczyńska , Alicja Szczepaniak – Wiktoria Wzgarda, Andżelika Król – Dominika Panfil, 

*duety senior : Weronika Panfil – Patrycja Król

– w kategorii formacje senior : Ryzykanci

Trzymamy kciuki za naszych tancerzy i życzymy im, aby mogli zaprezentować światu swoje umiejętności.


strona główna