„Eksperymenty z jajem w kurzym towarzystwie”

 

W ramach współpracy Zespołu Placówek Specjalnych w Oleśnicy oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy w dniu 3.03.2020 r. odbyły się zajęcia otwarte na temat:  „Eksperymenty z jajem w kurzym towarzystwie”.

Zajęcia poprowadziła Pani Katarzyna Łoza-Prostak, nauczycielka pracująca w ZPS w Oleśnicy, dogo- i felinoterapeuta, wykładowca w Centrum Animaloterapii. Prezentowane zajęcia otwarte są częścią programu doskonalenia zawodowego nauczycieli pt. „Rozwijanie kompetencji kluczowych u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Umiejętność uczenia się”.

 

 

Nauczycielki uczestniczące w zajęciach miały możliwość obserwowania praktycznego wykorzystywania zooterapii w procesie dydaktycznym.

Pasja i zaangażowanie Pani Katarzyny Łozy-Prostak, pozytywne nastawienie ucznia i jego Mamy do obserwatorów zajęć oraz para uroczych kur, zmotywowały wszystkich uczestników do aktywności i współudziału w proponowanych działaniach.

Składamy podziękowania Dyrektorowi Zespołu Placówek Specjalnych w Oleśnicy Pani   Danucie Aulich  za umożliwienie zorganizowania zajęć otwartych na terenie ośrodka.

Dziękujemy Pani Katarzynie Łozie-Prostak za przeprowadzenie zajęć i podzielenie się z nami wiedzą i doświadczeniem w zakresie zooterapii.

Dziękujemy wszystkim nauczycielkom, które uczestniczyły w zajęciach.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych prowadzeniem zajęć otwartych do współpracy z PCEiK w Oleśnicy.


strona główna