Konferencja OTK pt. „Pasja, profesja, powołanie”

Konferencja OTK pt. „Pasja, profesja, powołanie” to kolejne działanie jakiego podjęło się Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w  Oleśnicy  w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
Do współpracy w organizacji Konferencji zaproszono Powiatowy Urząd Pracy oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy.

Konferencja odbyła się 23 października 2019 r. w Zamku Książąt Oleśnickich, a uroczystego otwarcia dokonała dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy – Pani Magdalena Żerebecka.

Uroczystość prowadzili uczniowie III klasy Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wł. Reymonta w Bierutowie Nicola Szylle i Jakub Matyjaszewski. Koordynatorem Konferencji była Ryszarda Wiśniewska-Paluch doradca metodyczny  ds. doradztwa zawodowego w PCEiK we współpracy z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnicy, Paniami –  Eweliną Wieczorek i Elwirą Broszczakowską oraz  z Panią Wiolettą Leśniowską – wicedyrektor CKiW OHP w Oleśnicy.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej adresowana między innymi do szkół i placówek oświatowych, mająca na celu inspirowanie do podejmowania działań na rzecz doradztwa zawodowego.

W konferencji uczestniczyli licznie zgromadzeni goście, których docelową grupę stanowili adresaci – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Zdjęcia dostępne są w Galerii PCEiK

Program Konferencji obejmował wystąpienia osób, które w sposób właściwy dla swojego obszaru zawodowego opowiedziały o pasji, profesji i powołaniu:

  1. Wykład nt. Uczeń XXI wieku — czyli kilka słów o tym…. jak dowiedzieć się jaki jestem, co lubię robić, w czym jestem dobry, a co nie sprawia mi radości. Jak w oparciu o tą wiedzę budować swoją dalszą ścieżkę edukacyjną”. Piotr Grzelak – psycholog, trener, absolwent Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Od ponad 6 lat pracuje na Uniwersytecie SWPS, gdzie prowadzi szkolenia i warsztaty, dotyczące kompetencji miękkich. Aktywny mentor i coach, posiadający akredytacje International Coach Federation (ICF)
  2. Jak swoją pasję przełożyć na życie” – Joanna Kois Chata Leona – Centrum Kształcenia Zawodowego, Leszek Kois Prezes Fundacji Opolskiej Grupy Poszukiwaczo – Ratowniczej.
  3. „Rękodzieło – PASJA-PROFESJA-POWOŁANIE” – Beata Tołłoczko – Szycie ozdobne i Agnieszka Szulc-Gontarek  – AgaszArt  Pracownia florystyczno-rękodzielnicza
  4. Praca z pasją – na ile to możliwe?” –     dr Anna Hildebrandt-Mrozek Instytut Talentów FLASHPOINT, autorka książki „Pasja życia – życie z pasją. Rodzicielstwo”.
  5. „Od dziecięcego zachwytu do…”. – Magdalena Lisowska instruktor Zespołu Pieśni i Tańca „Bierutowianie BIS” wraz z przedstawicielami Zespołu- Joanną i Marcinem Michalikikami, Anną Dolina-Kucharzak, Ewą Purzyńską,  Danielem  Sędkowskim.
  6. „Moc autoprezentacji, czyli jak cię widzą, tak cię zatrudniają”– Anna Płoska Dyrektor zarządzający Centrum Szkoleń i promocji Zatrudnienia w Jelczu Laskowicach, trener, wykładowca akademicki, coach
  7. „OFCA i inne pasje”- Tomasz Czyżewski Prezes Fundacji OFCA/koordynator Festiwalu

Uczestnicy Konferencji mieli okazję obejrzeć  wystawę prac rękodzielniczych zaprezentowanych przez Panie – Beatę Tołloczko i Agnieszkę Szulc-Gontarek, a także mogli skosztować jabłek i gruszek, które na okoliczność ewentu podarował  sadownik z Jenkowic koło Oleśnicy – Pan Michał Podczaszyński.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy  za udział w Konferencji.

 

 


strona główna