Sakramenty ukryte w kodzie QR- II Powiatowy Konkurs Wiedzy Religijnej

 W piątek 5 kwietnia na terenie parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy odbył się finałowy etap II Powiatowego Konkursu Wiedzy Religijnej o Sakramentach z elementami Ewangelii św. Marka. Pomysłodawcami konkursu byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Oleśnicy: Grzegorz Bińczak i Joanna Stefańczyk oraz Marzena Tyl – nauczycielka z SP nr 6 we Wrocławiu. Za organizację odpowiadało Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy oraz Parafa NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy. 

Do etapu finałowego przystąpiło siedem szkół z naszego powiatu. Z każdej szkoły zostali wytypowani po pierwszym etapie czterej najlepsi uczniowie, którzy w etapie finałowym tworzyli drużynę. Nowoczesna formuła konkursu oparta o grę terenową przypadła młodzieży do gustu. Na ścianie w kaplicy św. Franciszka zostały umieszczone kody QR ( kwadratowy kod graficzny, który po skanowaniu np. telefonem skrywa w sobie określoną treść). Każda grupa skanowała fragment mapy satelitarnej przedstawiającej teren wokół kościoła, a następnie szukała w zaznaczonych punktach koperty z  pytaniem. Trzeba było pisemnie odpowiedzieć na 16 pytań dotyczących sakramentów na karcie odpowiedzi. O zwycięstwie decydowały poprawne odpowiedzi oraz czas przybycia drużyny na metę. Grupy konkursowe musiały więc dokładnie zaplanować strategię, podzielić się obowiązkami, zadbać o sprawną komunikację. Rywalizacja była bardzo zacięta. Po zakończeniu  zmagań uczestnicy przystąpili do drugiej części konkursu, która polegała na rozwiązaniu  interaktywnego testu dotyczącego Ewangelii wg św. Marka (Kahoot).

            Podsumowanie dwóch części konkursu wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła ekipa Szkoły Podstawowej w Smolnej, drugie – Szkoła Podstawowa nr 7 w Oleśnicy, a trzecie – Szkoła Podstawowa Gminy Oleśnica. Wszystkie drużyny przyjęły gratulacje od ks. Proboszcza Zdzisława Paducha oraz Dyrektor PCEiK Magdaleny Żerebeckiej. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 6 czerwca na Gali PCEiK-u.

 

Tekst i foto: Joanna Stefańczyk


strona główna