„Wielka Liga Czytelników” – etap powiatowy!

28 lutego w auli Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury zgromadzili się uczestnicy  biorący udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.

Głównym celem konkursu jest upowszechnianie czytania książek, w tym głośnego rodzinnego czytania. Systematyczne czytanie pozwala na zdobywanie wspaniałych umiejętności, przeżywanie wielkich przygód i budowanie w sobie krok po kroku szczęśliwego, mądrego człowieka.

W sali konkursowej PCEiK zgromadzili się najlepsi czytelnicy – uczniowie ze szkół podstawowych powiatu oleśnickiego: z  Międzyborza, z Oleśnicy i z Sycowa. Konkurs był realizowany w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-IV i V-VIII). Tytuły książek konkursowych do testu powiatowego, to dla klas młodszych lektura Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”,  a dla starszych: Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”.

Uczniowie, którzy uzyskają najwięcej punktów w swojej kategorii, będą reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim konkursu.

W tym konkursie nie ma przegranych.


strona główna