Klaudia Tomczyk finalistką Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie

Od 28.02 do 03.03. 2019 / trwały eliminacje do 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.  Do konkursu stanęło 456 młodych wokalistów / od 5-16 lat / z całej Polski. 

Reprezentantka koła wokalnego, działającego przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, 15-letnia Klaudia Tomczyk, została wytypowana do finału tego konkursu.

Jej kategoria wiekowa ( 14-16 lat ) była najstarszą i najbardziej liczną grupą (150 wokalistów). W finale 40 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie Klaudia zaśpiewa piosenkę z repertuaru Celine Dion „Ashes”, rywalizując z innymi zdolnymi wokalistami z Polski i Europy. Przypomnijmy Klaudia w ubiegłym roku doszła do finału w/w konkursu , lokując się w finałowej dziesiątce.

Znakomite jury w składzie : Beata Przybytek, Wojciech Myrczek oraz Jerzy Petersburski, oceniało również prezentacje nadesłane przez wykonawców zagranicznych, którzy w czerwcu tego roku wspólnie z polskimi laureatami zawalczą o tytuły finalistów tegorocznego festiwalu. 

Opiekunem artystycznym Klaudii jest Anna Wozińska – instruktor koła wokalnego działającego w PCEiK.


strona główna